img_OSWIATA

Wydarzenia 2017

Sierpień 2017

12 Sierpień - Gminny Turniej w Piłce Siatkowej drużyn OSP kategorii 30+

W dniu 12.08.2017 r. w Kobylu odbył się Gminny Turniej w Piłce Siatkowej drużyn OSP kategorii 30+. W składzie każdej drużyny można było dodatkowo wystawić dwóch zawodników poniżej 30 lat.
Do turnieju przystąpiło 5 drużyn: OSP Kobyle, OSP Gogołów, OSP Glinik Dolny, OSP Cieszyna, OSP Stępina. Mecze rozgrywane były każdy z każdym do dwóch wygranych setów.
Najlepszą drużyną w tegorocznym turnieju okazała się Ochotnicza Straż Pożarna z Glinika Dolnego, która obroniła tytuł z przed roku wygrywając wszystkie mecze i tracąc tylko jednego seta z gospodarzami turnieju.
Wyniki

Zarząd Oddziału Gminnego
Związku OSP RP we Frysztaku

Zdjecie1 Zdjecie2 Zdjecie3

Lipiec 2017

2 Lipca - Gminne Zawody Sportowo - Pożarnicze

W dniu 2 lipca 2017 r. odbyły się Gminne Zawody Sportowo - Pożarnicze, w których udział wzięło 21 drużyn. Zawody odbyły się w 4 kategoriach:

• Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Dziewcząt do lat 16 (2 drużyny),

• Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Chłopców do lat 16 (3 drużyny),

• C - kobiety powyżej 16 lat (3 drużyny),

• A - mężczyźni powyżej 16 lat (13 drużyn).

Najpierw przeprowadzono konkurencję - musztrę. W kategorii MDP zwyciężyła MDP z Glinka Średniego, a w grupach A i C zwyciężyły panie z OSP Lubla.
Następnie przeprowadzona została sztafeta pożarnicza 7x50 m, później drużyny rywalizowały w ćwiczeniu bojowym a końcowa klasyfikacja ukształtowała się następująco:

• w grupie MDP Dziewcząt: I miejsce zajęła MDP Glinik Średni, II miejsce MDP Lubla;

• w grupie MDP Chłopców: I miejsce MDP Pułanki, II miejsce MDP Lubla a III miejsce zajęła MDP Twierdza;

• w grupie C: I miejsce OSP Gogołów, II miejsce OSP Glinik Górny, III miejsce OSP Lubla;

• w grupie A: I miejsce OSP Gogołów, II miejsce OSP Glinik Górny, III miejsce OSP Pułanki, IV miejsce OSP Glinik Dolny, V miejsce OSP Lubla, VI miejsce OSP Frysztak, VII miejsce OSP Twierdza, VIII miejsce OSP Glinik Średni, IX miejsce OSP Kobyle, X miejsce OSP Stępina, XI miejsce OSP Cieszyna, XII miejsce OSP Widacz, XIII miejsce OSP Huta Gogołowska. Szczegółowe wyniki w linku poniżej.

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy sukcesu i zapraszamy na zawody powiatowe, które odbędą się w tym roku na stadionie GOSiR we Frysztaku a pozostałym uczestnikom życzymy powodzenia na zawodach w przyszłym roku, na które serdecznie zapraszamy.
Wyniki

Maj 2017

28 Maj - II Diecezjalna Pielgrzymka Stażaków do Dębowca

28 maja 2017 r. odbyła się II Diecezjalna Pielgrzymka Strażaków do Dębowca połączona z obchodami Dnia Strażaka. Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 14:00 od uroczystego apelu. Dęta Orkiestra Strażacka z Gaci odegrała hymn państwowy, następnie wręczono zasłużonym strażakom ochotnikom i strażakom zawodowym medale i odznaczenia. Wśród odznaczonych był druh Kazimierz Stadnicki - Naczelnik OSP Glinik Dolny, który otrzymał Złoty Znak Związku OSP RP, najwyższe odznaczenie korporacyjne w związku OSP oraz druh st. bryg. Piotr Rędziniak - komendant powiatowy PSP w Strzyżowie, który otrzymał Medal Honorowy im. Bolesława Chomicza. Po wręczeniu medali i odznaczeń głos zabrali zaproszeni goście, którzy składali najlepsze życzenia dla wszystkich strażaków.
Po zakończonym apelu, o godzinie 15:00 rozpoczęła się msza św. w intencji strażaków, którą celebrował ks. biskup Jan Wątroba przy koncelebracji kapelana krajowego strażaków ks. Jana Krynickiego oraz kapelanów powiatowych z diecezji Rzeszowskiej, wśród których był kapelan strażaków powiatu strzyżowskiego ks. Bogusław Bogaczewicz.
Dziękujemy za udział w uroczystościach strażakom z terenu naszej gminy.

Zdjecie4 Zdjecie5 Zdjecie6

Zdjecie7

5 Maja - Gminne Obchody Dnia Strażaka

3 maja 2017 r. odbyły się gminne obchody Dnia Strażaka, które rozpoczęły się o godzinie 12:00 od mszy św. w kościele parafialnym we Frysztaku. Mszę Św. celebrowali kapelan strażaków powiatu strzyżowskiego ks. Bogusław Bogaczewicz. Bezpośrednio po mszy strażacy w asyście strażackiej orkiestry dętej z Frysztaka przemaszerowali na plac św. Floriana, gdzie odegrano hymn strażacki, złożona została wiązanka kwiatów pod pomnikiem św. Floriana oraz wręczono medale i odznaczenia dla zasłużonych druhów. Poświęcono i przekazano dla OSP Pułanki samochód pożarniczy Volkswagen. Na koniec Pan Jan Ziarnik - Wójt Gminy Frysztak, ks. Bogusław Bogaczewicz - kapelan strażaków powiatu strzyżowskiego oraz druh Tomasz Garncarski - Prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP we Frysztaku podziękowali strażakom za ich służbę oraz pogratulowali odznaczonym.

11 Marzec - VI Gminny halowy turniej piłki nożnej drużyn OSP

W dniu 11 marca 2017 r. (sobota) w hali sportowej Zespołu Szkół w Gogołowie odbył się VI gminny halowy turniej piłki nożnej drużyn OSP z terenu Gminy Frysztak. W zawodach uczestniczyło 9 drużyn z 9 jednostek OSP z naszej gminy. Najpierw odbyły się rozgrywki grupowe, systemem "każdy z każdym". W grupie A grały drużyny OSP Kobyle, Glinik Górny, Cieszyna, Twierdza i Glinik Średni a w grupie B drużyny OSP Gogołów, Glinik Dolny, Frysztak i Stępina.
Do półfinałów awansowany po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy. W pierwszym półfinale zmierzył się zwycięzca grupy A z drugą drużyną z grupy B, czyli OSP Cieszyna z OSP Frysztak a mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla Cieszyny W drugim półfinale zmierzył się zwycięzca grupy B - OSP Gogołów z drugą drużyną z grupy A - OSP Glinik Górny. Strażacy z Glinika zapewnili sobie awans do finału strzelając gola w ostatnich sekundach meczu i wygrywając ten mecz 5:4.
Mecz o trzecie miejsce rozegrały drużyny OSP Frysztak i OSP Gogołów, który zakończył się wynikiem 2:0 dla drużyny z Gogołowa. Mecz finałowy, w którym wystąpiły drużyny OSP Glinik Górny i OSP Cieszyna, był ukoronowaniem turnieju. W pierwszej połowie padła tylko jedna bramka dla strażaków z Cieszyny i wynik był sprawą otwartą, lecz w drugiej połowie padła kolejna bramka, która przesądziła o wygranej. Mecz zakończył się wynikiem 2:0. W tym roku z jedenastoma trafieniami królem strzelców został Daniel Panek reprezentujący OSP Cieszyna.
Wszystkim jednostkom gratulujemy sportowej postawy i godnej rywalizacji w turnieju. Zapraszamy za rok na VII gminny turniej w piłkę halową drużyn OSP.
Wyniki

Luty 2017

17 Luty - Mistrzostwa Strażaków OSP w tenisie stołowym

W dniu 17 lutego 2017r. odbyły się I Indywidualne Mistrzostwa Strażaków OSP Gminy Frysztak w tenisie stołowym, w których wystartowało 12 zawodników w kategorii seniorów (powyżej 18 lat) oraz 8 zawodników w kategorii juniorów (od 12 do 18 lat). Rozgrywki przeprowadzone zostały systemem pucharowym do dwóch przegranych. Współzawodnictwo niosło ze sobą wiele emocji, które towarzyszyły wszystkim pojedynkom zarówno w kategorii seniorów jak i juniorów. W kategorii seniorów wygrała druhna Agnieszka Łukasik z OSP Gogołów, drugie miejsce zajął druh Bernard Fuk także z OSP Gogołów a trzecie miejsce zajął druh Kazimierz Stadnicki z OSP Glinik Dolny. W kategorii juniorów wygrał druh Filip Stasiowski z OSP Gogołów, drugie miejsce zajęła druhna Oliwia Wątor z OSP Stępina a trzecie miejsce zajął druh Bartosz Chmura z OSP Gogołów.
Gratulujemy zwycięzcom jak również pozostałym uczestnikom, gdyż najważniejszy jest udział i dobra zabawa.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom turnieju jak również kibicom, których nie zabrakło.