Na ostatniej sesji Rady Gminy Frysztak w dniu 28 października 2016 r. pan Jan Ziarnik - Wójt Gminy Frysztak wraz z panem Stanisławem Kwiatkiem - Przewodniczącym Rady Gminy Frysztak oraz panem Danielem Wanatem - Przewodniczącym Komisji Stypendialnej, na podstawie Gminnego programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży szkolnej z terenu Gminy Frysztak, wręczyli stypendia naukowe, artystyczne i sportowe dla uczniów, a mianowicie:

• Gabriela Miras z Gimnazjum Publicznego w Gogołowie - za szczególne osiągnięcia sportowe;

• Sylwia Płaziak z Gimnazjum Publicznego Nr 1 we Frysztaku - za szczególne osiągnięcia artystyczne;

• Martyna Pałys z Gimnazjum Publiczne Nr 1 we Frysztaku - za szczególne osiągnięcia dziennikarskie;

• Piotr Wojciechowski z Gimnazjum Publiczne Nr 1 we Frysztaku - za szczególne osiągnięcia matematyczne.

Na tej samej sesji wójt gminy wręczył nagrody z okazji Dnia Edukacji Narodowej dla wyróżnionych dyrektorów i nauczycieli ze szkół prowadzonych przez Gminę Frysztak.
Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i życzymy sukcesów.

Urząd Gminy Frysztak

Zdjecie1 Zdjecie2 Zdjecie3
Zdjecie4

Wrzesień 2016

25 Września - Powatowe Zawody Sportowo - Pożanicze

W niedzielę 25 września 2016 r. na terenie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji we Frysztaku odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo - Pożarnicze, w których udział wzięło 22 drużyny. Zawody odbyły się w 4 kategoriach:

• Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Dziewcząt do lat 16 (5 drużyn),

• Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Chłopców do lat 16 (5 drużyn),

• C - kobiety powyżej 16 lat (6 drużyny),

• A - mężczyźni powyżej 16 lat (6 drużyn).

Najpierw przeprowadzona została musztra, jako ćwiczenie dodatkowe - nie mające wpływu na wynik zawodów. Następnie drużyny rywalizowały w sztafecie pożarniczej 7x50 m, a później w ćwiczeniu bojowym. Zawody przebiegały w duchu sportowej rywalizacji, a klasyfikacja końcowa ukształtowała się następująco:

• w grupie MDP Dziewcząt: I miejsce zajęła OSP Pstrągowa Dolna, II miejsce OSP Strzyżów, III miejsce OSP Baryczka, IV miejsce OSP Glinik Średni, V miejsce OSP Czudec;

• w grupie MDP Chłopców: I miejsce zajęła OSP Kalembina, II miejsce OSP Konieczkowa, III miejsce OSP Pstrągowa Dolna, IV miejsce OSP Dobrzechów, V miejsce OSP Pułanki;

• w grupie C: I miejsce zajęła OSP Połomia, II miejsce OSP Pstrągowa Dolna, III miejsce OSP Godowa Dolna, IV miejsce OSP Różanka, V miejsce OSP Gogołów, VI miejsce OSP Zaborów;

• w grupie A: I miejsce zajęła OSP Godowa Dolna, II miejsce OSP Konieczkowa, III miejsce OSP Różanka, IV miejsce OSP Pstrągowa Dolna, V miejsce OSP Gogołów, VI miejsce OSP Żyznów.

• Wszystkim zwycięzcom gratulujemy sukcesu a pozostałym uczestnikom życzymy powodzenia na zawodach w przyszłym roku.

Zarząd Oddziału Gminnego
    Związku OSP RP we Frysztaku

Zdjecie4 Zdjecie5

Sierpień 2016

13 Sierpnia - Turniej piłki siatkowej drużyn OSP

W dniu 13 sierpnia 2016 r. (sobota) na placu treningowym w Kobylu odbył się turniej piłki siatkowej drużyn OSP z terenu Gminy Frysztak, gdzie udział mogli wziąć strażacy mający powyżej 30 lat. W zawodach uczestniczyło 4 drużyny OSP z naszej gminy a mianowicie OSP Kobyle, Glinik Dolny, Stępina i Frysztak. Turniej został rozegrany systemem "każdy z każdym". Po zaciętej rywalizacji zwyciężyła drużyna OSP Glinik Dolny, drugie miejsce zajęła OSP Kobyle, trzecie OSP Frysztak i czwarte OSP Stępina. Oczywiście miejsce nie było najważniejsze a sam udział i dobra zabawa. Wszystkim uczestnikom gratulujemy sportowej postawy i godnej rywalizacji w turnieju oraz zapraszamy za rok.
TABELA WYNIKÓW

Lipiec 2016

03 Lipca - Gminne Zawody Sportowo - Pożarnicze

W dniu 3 lipca 2016 r. odbyły się Gminne Zawody Sportowo - Pożarnicze, w których udział wzięło 21 drużyn. Zawody odbyły się w 4 kategoriach:

• Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Dziewcząt do lat 16 (2 drużyny),

• Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Chłopców do lat 16 (2 drużyny),

• C - kobiety powyżej 16 lat (4 drużyny),

• A - mężczyźni powyżej 16 lat (13 drużyn).

Najpierw przeprowadzona została sztafeta pożarnicza 7x50 m, później drużyny rywalizowały w ćwiczeniu bojowym a końcowa klasyfikacja ukształtowała się następująco:

• w grupie MDP Dziewcząt: I miejsce zajęła OSP Glinik Średni, II miejsce OSP Lubla;

• w grupie MDP Chłopców: I miejsce OSP Pułanki, II miejsce OSP Twierdza;

• w grupie C: I miejsce OSP Gogołów, II miejsce OSP Glinik Górny, III miejsce OSP Twierdza, IV miejsce OSP Cieszyna;

• w grupie A: I miejsce OSP Gogołów, II miejsce OSP Lubla, III miejsce OSP Glinik Górny, IV miejsce OSP Frysztak, V miejsce OSP Widacz, VI miejsce OSP Glinik Dolny, VII miejsce OSP Kobyle 1, VIII miejsce OSP Pułanki, IX miejsce OSP Glinik Średni, X miejsce OSP Twierdza 2, XI miejsce OSP Cieszyna, XII miejsce OSP Stępina, XIII miejsce OSP Huta Gogołowska. Szczegółowe wyniki w linku poniżej.

Dodatkowo przeprowadzono trzecią konkurencję - musztrę. W kategorii MDP ex aequo zwyciężyli chłopcy z Pułanek i Twierdzy, a w grupach A i C zwyciężyły panie z OSP Gogołów. Wszystkim zwycięzcom gratulujemy sukcesu i zapraszamy na zawody powiatowe, które odbędš się w tym roku na stadionie GOSiR we Frysztaku a pozostałym uczestnikom życzymy powodzenia na zawodach w przyszłym roku, na które serdecznie zapraszamy.

Marzec 2016

12 Marca - V Gminny Halowy Truniej Drużyn OSP

W dniu 12 marca 2016 r. (sobota) w hali sportowej Zespołu Szkół w Gogołowie odbył się V gminny halowy turniej piłki nożnej drużyn OSP z terenu Gminy Frysztak. W zawodach uczestniczyło 10 drużyn z 9 jednostek OSP z naszej gminy. Najpierw odbyły się rozgrywki grupowe, gdzie systemem "każdy z każdym" w grupie A grały drużyny OSP Cieszyna, Glinik Średni, Gogołów II, Stępina i Glinik Dolny a w grupie B drużyny OSP Glinik Górny, Twierdza, Gogołów I, Kobyle i Frysztak.
Do półfinałów awansowany po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy. W pierwszym półfinale zmierzył się zwycięzca grupy A z drugą drużyną z grupy B, czyli OSP Cieszyna z OSP Glinik Górny a mecz zakończył się wynikiem 1:1 a o awansie zadecydowały rzuty karne, które wygrali strażacy z Glinika Górnego (4:2). W drugim półfinale zmierzył się zwycięzca grupy B - OSP Frysztak z drugą drużyną z grupy A - OSP Gogołów II. Strażacy z Frysztaka zapewnili sobie awans do finału wygrywając ten mecz 3:0.
Mecz o trzecie miejsce rozegrały drużyny OSP Cieszyna i OSP Gogołów II, który zakończył się wynikiem 4:2 dla drużyny z Cieszyny. Mecz finałowy, w którym wystąpiły drużyny OSP Glinik Górny i OSP Frysztak, był ukoronowaniem turnieju. W pierwszej połowie padła tylko jedna bramka dla strażaków z Glinika Górnego i wynik był sprawą otwartą, lecz w drugiej połowie padły kolejne dwie bramki dla "górnego", które przesądziły o wygranej. Mecz zakończył się wynikiem 3:0. W tym roku z dziewięcioma trafieniami, królem strzelców został Daniel Panek reprezentujący OSP Cieszyna.
Wszystkim jednostkom gratulujemy sportowej postawy i godnej rywalizacji w turnieju. Zapraszamy za rok na VI gminny turniej w piłkę halową drużyn OSP.