img_OSWIATA

Wydarzenia 2012

Sierpień 2012

26 sierpnia - Gminne Zawody Sportowo - Pożarnicze

W dniu 26 sierpnia 2012 r. odbyły się Gminne Zawody Sportowo - Pożarnicze na terenie Gminnego Oœśrodka Sportu i Rekreacji we Frysztaku, w których udział wzięło 26 drużyn. Zawody odbyły się w 5 kategoriach:
- Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Dziewczšt do lat 16 (1 drużyna),
- Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Chłopców do lat 16 (5 drużyn),
- C - kobiety powyżej 16 lat (3 drużyny),
- A2 - mężczyźni od 16 do 18 lat (2 drużyny),
- A1 - mężczyźni powyżej 16 lat (15 drużyn).
Najpierw przeprowadzona została sztafeta pożarnicza 7x50 m, później drużyny rywalizowały w ćwiczeniu bojowym a końcowa klasyfikacja ukształtowała się następująco:
- w grupie MDP Dziewcząt: I miejsce zajęły OSP Twierdza;
- w grupie MDP Chłopców: I miejsce OSP Twierdza, II miejsce OSP Pułanki, III miejsce OSP Cieszyna, IV miejsce OSP Kobyle oraz V miejsce OSP Frysztak;
- w grupie C: I miejsce OSP Twierdza, II miejsce OSP Cieszyna, III miejsce OSP Stępina;
- w grupie A2: I miejsce OSP Glinik Górny, II miejsce OSP Cieszyna;
- w grupie A1: I miejsce OSP Twierdza-II, II miejsce OSP Gogołów, III miejsce OSP Lubla, IV miejsce OSP Frysztak, V miejsce OSP Kobyle, VI miejsce OSP Glinik Dolny-I, VII miejsce OSP Glinik Górny, VIII miejsce OSP Cieszyna, IX miejsce OSP Widacz, X miejsce OSP Glinik Œredni, XI miejsce OSP Pułanki, XII miejsce OSP Twierdza-I, XIII miejsce OSP Glinik Dolny-II, XIV miejsce OSP Stępina oraz XV miejsce OSP Huta Gogołowska.
Wszystkim zwycięzcom gratulujemy sukcesu a pozostałym uczestnikom życzymy powodzenia na zawodach w przyszłym roku, na które serdecznie zapraszamy.

TABELA WYNIKÓW

Zarząd Oddziału Gminnego
Związku OSP RP

Marzec 2012

31 marca - Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej 2012

W dniu 31 marca 2012 r. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Frysztak odbył się Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej szczebla gminnego w którym udział wzięło 37 uczestników w 3 kategoriach wiekowych (szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne). Dzieci i młodzież uczestnicząca w turnieju miały za zadanie rozwiązać test z 30 pytaniami z zakresu pożarnictwa oraz ratownictwa medycznego i pierwszej pomocy.
W grupie szkół podstawowych zwyciężył Dawid Dziok z Cieszyny, II miejsce zajęła Magdalena Pieniążek z Glinika Górnego a trzecie miejsce zajął Patryk Świstak z Cieszyny.
W grupie gimnazjów zwyciężyła Dorota Konsur z Cieszyny, II miejsce zajął Krzysztof Jedziniak z Glinika Górnego a trzecie miejsce zajęła Marzena Nieroda z Cieszyny.
W grupie szkół ponadgimnazjalnych zwyciężyła Karolina Marczak z Cieszyny, II miejsce zajął Marcin Kuternoga z Gogołowa a trzecie miejsce zajęła Sabina Marczak z Cieszyny.
Gratulujemy zwycięzcom a pozostałym uczestnikom turnieju dziękujemy za udział i zapraszamy za rok.

Związku OSP RP we Frysztaku

17 marca - II Drużynowe Mistrzostwa Stażaków OSP Gminy Frysztak rozstrzygnięte

W dniu 17 marca 2012 r. odbyły się II Drużynowe Mistrzostwa Strażaków OSP Gminy Frysztak, w których wystartowało 9 drużyn seniorskich z OSP Cieszyna, Frysztak, Glinik Dolny, Glinik Górny, Gogołów, Huta Gogołowska, Lubla, Stępina i Twierdza oraz 5 drużyn juniorskich z OSP Cieszyna, Frysztak, Gogołów, Kobyle i Twierdza. W kategorii seniorów rozgrywki przeprowadzone zostały w systemie pucharowym do dwóch przegranych a juniorskie, ze względu na mniejszą liczbę drużyn w systemie grupowym każdy z każdym. Mistrzostwa przyniosły nam wiele emocji, które towarzyszyły wszystkim pojedynkom zarówno w kategorii seniorów jak i juniorów. Gratulujemy zwycięzcom tj. druhom z Glinika Dolnego (kat. seniorów) oraz druhnom z Gogołowa (kat. juniorów), jak również pozostałym drużynom, gdyż najważniejszy jest udział i dobra zabawa. Dziękujemy wszystkim uczestnikom turnieju jak również kibicom, których nie zabrakło. Wyniki poszczególnych meczów udostępniamy poniżej wraz ze zdjęciami z mistrzostw.
WYNIKI TURNIEJU

10 marca - I Gminny halowy turniej piłki nożnej drużyn OSP rozstrzygnięty

W dniu 10 marca 2012 r. odbył się I Gminny halowy turniej piłki nożnej strażaków OSP, w którym wystartowało 11 drużyn OSP: Cieszyna, Frysztak, Glinik Dolny, Glinik Średni, Gogołów, Kobyle, Lubla, Pułanki, Stępina, Twierdza i Widacz. Najpierw rozegrano mecze w 4 grupach, z których pierwsze dwie drużyny awansowały do kolejnej, pucharowej fazy rozgrywek (ćwierćfinału). W każdej kolejnej fazie rozgrywek emocje rosły i walka stawała się coraz bardzie emocjonująca. W meczu o III miejsce spotkały się drużyny z OSP Pułanki i OSP Gogołów, gdzie ta pierwsza odniosła zwycięstwo 4:2, natomiast w finale bardzo emocjonujące i trzymające w napięciu do samego końca widowisko stworzyły drużyny z OSP Cieszyna i OSP Frysztak. W końcówce meczu, gdy jego stan wynosił 1:1 wszyscy czekali już na dogrywkę i ewentualne rzuty karne, które byłyby uwieńczeniem dobrego finału, druh Gabriel Grela z OSP Frysztak mocnym strzałem z kilkunastu metrów dał zwycięstwo swojej drużynie. Gratulujemy zwycięzcom tj. strażakom z Frysztaka, Cieszyny i Pułanek, jak również pozostałym drużynom, gdyż najważniejszy jest udział i dobra zabawa. Dziękujemy wszystkim uczestnikom turnieju jak również kibicom, których nie zabrakło. Dziękujmy również Sędziom Panu Rafałowi Kępie i Piotrowi Cymermanowi za fachowe i rzetelne przeprowadzenie rozgrywek. Wyniki poszczególnych meczów udostępniamy poniżej wraz ze zdjęciami z turnieju.